Панорама

Сьогодні вночі у Чернігові знімали ключову сцену документального фільму «Ковбасна революція». Для цього на 3 години перекрили перехрестя вулиць Доценка і Рокоссовського. Стрічку про акції протесту, які розпочалися 6 січня 1990 року, знімає чернігівська філія Суспільного. 

30 років тому, 6 січня 1990-го, на цьому перехресті зіткнулись обкомівська «Волга» та «Жигулі» прапорщика льотного училища. З першої машини вилетіли ковбаси, копчені стегенця – все те, що для звичайних людей недоступним. З цього почалися стихійні акції протесту, які згодом отримали назву «Ковбасна революція».

Головних мітингарів, а також прапорщика Цибулька, який був за кермом «Жигулів», завідувача оргвідділу обласного виконкому Валерія Заїку, який віз у «Волзі» ковбасу, і його водія грають професійні театральні актори. Учасниками масовки стали чернігівці.

Історик Сергій Бутко каже – події, які сталися 6 січня 1990 в Чернігові, стали переламними не лише для міста, а й для всієї України та відіграли ключову роль у становленні її незалежності.

«Чому ту Волгу перекинули, чому її потім потягли через 5 кутів на Красну площу і потім до обкому партії? Соціально-політична ситуація, перебудова, розуміння того, що це не та влада, нам брешуть – все це призвело до вибуху. Оцей натовп поступово – це один з багатьох кроків перетворення найманих працівників, обурених своїм життям, на громадян, які хочуть дійсно покращення, щоб вони стали господарями своєї долі», – зазначає Сергій Бутко.

Фільм «Ковбасна революція» має вийти на екрани в березні

Top