Панорама

Щороку кількість сміття в Україні зростає, у той час, як переробляються лише 3% побутових відходів. Комплексно питання сортування і переробки відходів до цього часу залишається невирішене, однак сортування на сьогодні здійснюється на рівні громадських ініціатив і деяких громад, які своїми силами організували цей процес.

Серйозно задумалися про наслідки забруднення довкілля і в Кіптівській громаді (Козелецький район). Ще в грудні минулого року тут ухвалили Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2019–2020 роки. Відтак сільська рада спільно з проектом USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку» облаштує 6 майданчиків для сортування сміття в селах Кіпті, Новий Шлях, Прогрес, Підлісне, Вовчок, Олбин.

ОТГ також планує придбати подрібнювач деревини, гідравлічний прес для пресування відходів пластику й паперу, навісний фронтальний навантажувач. Це дасть змогу не просто викидати сміття, попередньо посортувавши його, а й отримувати прибуток від переробки.

Робота вже розпочалася: у селах громади готують відповідні майданчики, а до кінця місяця закуплять необхідну техніку.

Однією з перших сортувати сміття та заробляти на цьому почала Мена. Згодом долучилися й інші громади області, зокрема Холминська (Корюківський район). Досвід громад по всій Україні доводить: сортування сміття не лише робить населені пункти чистішими, а й сприяє їх благоустрою.

Наприклад, Більшівцівська ОТГ на Прикарпатті, 70% жителів якої сортують побутові відходи, за кошти від здавання вторсировини нещодавно облаштувала дитячий майданчик і обладнала його сонячними панелями для освітлення

 

Top