Панорама

Значна частина мереж Чернігівської ТЕЦ – тобто труб, по яких тепло доставляється в будинки чернігівців – відпрацювала свій термін експлуатації двічі. Такі мережі розраховані на 25 років, а будувалися вони в Чернігові в 1960-80-х роках. Аби провести заміну лише магістрального трубопроводу, необхідні сотні мільйонів гривень.

Про це йдеться у матеріалі прес-служби міської ради.

За роки експлуатації комунального комплексу ТЕЦ орендар замінив менше 1% магістральних мереж і всього 1,37% розподільчих.

Кошти в ремонти та оновлення він вкладає – але здебільшого в поточні потреби, які не впливають ні на вартість цілісного майнового комплексу, ні на вартість тарифу. У той же час, основне обладнання морально і фізично старіє.

Про це  говорилося на Магістратській, 7 під час розширеної наради.

Внаслідок застарілості це обладнання не може забезпечити ні більшого ККД, ні мінімізації теплових втрат.

Офіційно ККД котельного обладнання чернігівської ТЕЦ – 85%, а тепловтрати – 24%. Це вже не відповідає сучасним світовим стандартам. Але споживачі за все це платять.

– Риторичним лишається питання, на чиї плечі ляже оновлення цілісного майнового комплексу? І очевидно, що тоді, коли доведеться вирішувати це питання, то риторичним лишиться й питання «а який був сенс оренди цього цілісного майнового комплексу в цілому для громади?» Як мені розповідають, він був у тому, що були перебої, ризики збоїв теплопостачання. Це така публічна аргументація. Але непублічна там інша, – зазначив міський голова

Top