Панорама

Інститут національної пам’яті й активісти Чернігівщини досі борються за демонтаж мозаїчних зображень комуністичних лідерів Леніна і Сталіна, розміщених високо на водонапірній башті у Новгороді-Сіверському.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Чернігівській області Сергій Бутко.

“Цього літа розпочався новий етап боротьби за демонтаж мозаїчних зображень комуністичних вождів Леніна і Сталіна, які знаходяться на водонапірній башті в центрі міста обласного значення Новгороді-Сіверському Чернігівській області. Відстань від цього міста до державного кордону з Російської Федерацією – державою-агресором – 50 км”, – зазначив історик.

За його словами, на початку липня УІНП звернувся до Генпрокуратури та Нацполіції України з проханнями провести перевірку, відкрити кримінальне провадження за фактом публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, провести розслідування та покарати винних.

Окрім портретів радянських вождів, недемонтованими у Новгороді-Сіверському залишаються зображення серпа і молота на одній із будівель міста. Також не перейменовано вулицю Карла Маркса.

На ці порушення громадські активісти й представник УІНП звертали увагу давно. Вони писали відповідні заяви в місцеву поліцію, роз’яснювальні листи тим, хто має виконувати закон,  виступали на нарадах у міській раді, однак все було проігноровано.

Бутко вважає, що це – результат позиції Новогород-Сіверського міського голови Олега Бондаренка, який вважає комуністичні символи історією і пропонує закрити мозаїчні портрети Леніна і Сталіна гратками. Однак історики вважають, що їм місце – в історичному музеї, а не в публічному місці. Тим паче, що до водонапірної башти в Новгород-Сіверському часто привозять екскурсії, і туристи, особливо, з Росії, її фотографують

Top