Панорама

Проблема акустичного забруднення довкілля – одна з найбільш актуальних у світі. Скарги чернігівців на шум пов’язані із зовнішніми джерелами, вбудованими в житлові будинки об`єктами, поганою звукоізоляційною здатністю огороджуючих конструкцій.

Про це йдеться на офіційному сайті лабораторного центру МОЗ.

Серед зовнішніх джерел акустичного забруднення, що впливають на житло, автотранспорт домінує. Не на краще змінюють акустичний клімат Чернігова архітектурно – планувальні рішення щодо розміщення на густонаселеній території автостоянок, автозаправок, техобслуговування, багатоповерхових будинків.  У дозу шумового навантаження відчутний внесок роблять зростаюча насиченість житла, промислових та громадських підприємств електропобутовими приладами, вентиляційним обладнанням.

У результаті аналізу досліджень за 2018 р. встановлено в м. Чернігові, еквівалентний рівень шуму становить 70-78 дБА (мал. 1), максимальний 80-83 дБА (мал. 2).

Шум підступний, його шкідливий вплив на організм відбувається незримо, непомітно. Організм людини проти шуму практично беззахисний, що призводить до негативних наслідків на здоров`я: головні болі тупого характеру, зниження слуху, відчуття важкості і шуму в голові, запаморочення, підвищена дратівливість, швидка стомлюваність, зниження працездатності, уваги, підвищена пітливість, порушення ритму сну (сонливість вдень, тривожний сон у нічний час).

В перспективі спостерігається погіршення шумового режиму в місті Чернігові

Top