Панорама

Адмінколегія Антимонопольного комітету з розгляду тендерних скарг зобов’язала Чернігівську дитячу поліклініку № 1 внести зміни до тендерної документації на закупівлю туберкуліну очікуваною вартістю 308,96 тис. грн.

Як повідомляє видання «Наші гроші», ідеться про закупівлю 2100 ампул туберкуліну, яку дитяча поліклініка № 1 оголосила 2 жовтня.

Учасник ринку (ТОВ «Фармадіс») поскаржився на дискримінаційне формулювання предмету закупівлі в тендерній документації.

На фармацевтичному ринку України є три лікарські засоби, які задовольняють медико-технічні вимоги замовника, дозування і форми випуску. Однак лише один засіб продається «в ампулах» і упаковці, яка містить «шприци з голками і голками для введення» – це «Біолік туберкулін ППД-Л» виробництва ПАТ «Фармстандарт-біолік».

Як вказав скаржник, тендерна документація замовника не містить виразу «або еквівалент», тож учасники торгів не можуть запропонувати препарати з однаковим діючим складом речовин.

16 жовтня замовник вніс деякі корективи в тендерну документацію, але вони «лише посилили дискримінаційну складову умов документації».

Згідно з вимогами до предмету закупівлі, учасники повинні запропонувати 2100 ампул лікарського засобу, але немає інформації, скільки доз повинна містити одна ампула чи яку кількість доз мають запропонувати учасники.

«Таким чином, учасник, який запропонує меншу кількість доз в ампулі, отримує незаконну перевагу, незважаючи на те, що він запропонує меншу кількість доз. Наприклад, учасник № 1 може запропонувати 2100 ампул по 6 доз в одній ампулі. А учасник № 2 – 2100 ампул по 15 доз в одній ампулі. Першим учасником буде запропоновано 12600 доз, а другим – 31500 доз», – пояснив скаржник.

2 листопада представники замовника зазначили, що не прописували в тендерній документації кількість доз в ампулі, але виходили з розрахунку: 1 ампула по 0,6 мл (6 доз), бо більше дозування є непрактичним: при невикористанні проби зберігання ампули є недовготривалим.

Заслухавши пояснення замовника, колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг зобов’язала замовника внести зміни до тендерної документації за обома пунктами.

До лютого 2013 року акціонером харківського ПАТ «Фармстандарт-біолік» був син екс-міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової Олександр. Нині акціями підприємства володіють: російське АТ «Фармстандарт» (46,93%), а також кіпрські «Stapavelo Enterprises Limited» і «Vilkom Services Limited» – по 25%.

Ірина Лопух, видання «Експрес»

Top