Панорама

Україна посіла останнє місце в рейтингу фінансової грамотності серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), розділивши це місце за кількістю балів із сусідньою Польщею. Про це йдеться в дослідженні Індексу фінансової грамотності ОЕСР, проведеному Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) спільно з Національним банком України, повідомляє УНІАН. 

Опитування проводилось у всіх областях України серед громадян різного рівня добробуту віком від 18 до 79 років, й похибка становить плюс/мінус 2%.

Країни-лідери за рівнем фінансової грамотності – це Франція, Норвегія і Канада.

За результатами дослідження, найнижчий бал із фінансової грамотності у громадян нашої країни у віковій групі від 18 до 24 років, найвищий – у групі від 25 до 34 років. Також результати опитування свідчать, що близько половини українців не заперечують проти ухилення від сплати податків, але при цьому переважна більшість громадян хочуть бачити, як витрачаються їхні податки.

При цьому, 50% опитаних визнали, що не завжди оплачують свої рахунки вчасно. Найчастіше це стосується оплати оренди, газу та електроенергії.

Зазначається, що рівень довіри до банків залишається низьким, й лише 12% громадян зберігають заощадження на депозитних рахунках

Top