Панорама

Фахівці української державної комісії з розслідування обставин загибелі українського “Боїнга” оглянули уламки авіалайнера МАУ. Версія несправності двигунів не підтверджується. Про це з посиланням на джерело в комісії повідомив журналіст Юрій Бутусов.

“В даний час наша група прибула на місце, куди звозять уламки літака. Це відкритий майданчик, куди звозять все, що знайшли в околицях. В даний час я спостерігаю обидва двигуни літака – і не бачу на них слідів пожежі. Сюди доставлені фрагменти правого крила – там теж немає слідів пожежі. Тобто версія несправності двигунів, вибуху двигунів, на даний момент не підтверджується. Літак горів – але версія виходу з ладу двигунів не підтверджується», – розповіло джерело.

Співрозмовник журналіста зазначив, що іранська сторона надала попередню інформацію, яка відома зараз іранцям. Літак вилетів в 6.13, але через 5 хвилин на висоті 2400 метрів літак почав падати, загорівся і потім розбився.

«За твердженням іранських диспетчерів, жодних повідомлень з борту літака від екіпажу не надходило. Літак нібито розвернувся до аеропорту, але був цей розворот керованим або не вже не керованим ми поки не розуміємо», – зазначив він.

При цьому, українцям поки не надали дані радарів управління повітряним рухом. Немає інформації, які літаючі об’єкти могли знаходитися поблизу літака і зіткнутися, чи був пуск ракети. Цю інформацію українцям обіцяють надати.

За словами джерела, іранці йдуть на співпрацю в розслідуванні.

«Іранці не збираються щось від когось засекречувати, вони згідно з Чиказькою конвенцією збираються надавати доступ до розслідування і до розшифровки чорних скриньок всім сторонам, включаючи американців, виробників літака, а також всіх країн, громадяни яких загинули… Іранці демонструють нормальний діалог, немає сигналів, що якусь інформацію навмисно хочуть приховати, поки все досить коректно і відкрито», – зазначив він.

Нагадаємо, лайнер Boeing 737, що належить МАУ, зазнав аварії вранці 8 січня після зльоту з аеропорту Тегерана. Всі, хто знаходився на борту, 176 осіб загинули

Top