Панорама

Українські школярі погано читають і рахують. Такі висновки випливають із дослідження якості освіти PISA, яке проводять у 78 країнах світу.

За оприлюдненими даними, 36% українських учнів не можуть зробити базові розрахунки. Вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв’язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами.

Українські 15-річні школярі мають проблеми з вирішенням задач рівня 5-6 класу, де рахують відсотки і дроби. 

За математичними здібностями, українські школярі мають гірші знання, ніж їхні естонські, польські, білоруські однолітки, але кращі, ніж учні в Молдові та Грузії.

26% таких учнів не досягли базового рівня читання. Схожі показники і в природничих науках.

В середньому кожен четвертий учень в Україні має низький рівень сформованої читацької, математичної та/або природничої грамотності, йдеться у результатах дослідження.

Українські 15-річні школярі на 20% частіше прогулюють школу, ніж це роблять їхні однолітки в 78 країнах, де проводили дослідження.

PISA – це всесвітнє дослідження якості освіти, в якому беруть участь 80 країн і Україна вперше взяла повноцінну участь у 2018 році. Під час дослідження оцінювали 15-річних школярів.

PISA не перевіряє, чи засвоїли учні зміст освітньої програми, а оцінює, наскільки учні здатні використовувати здобуті знання, уміння та навички в реальному житті. Це дослідження показує слабкі та сильні сторони освітньої системи.

У читацькій компетенції перевіряли здатність розуміти та інтерпретувати тексти, здатність пов’язувати кілька фрагментів інформації, робити висновки. У математиці – порівнювати довжин альтернативних шляхів або конвертувати ціни в іншу валюту

Top