Панорама

УКРАЇНСЬКИЙ СТАРТАП «SOLARGAPS» ОТРИМАВ БЕЗПОВОРОТНИЙ ГРАНТ ВІД ЄВРОКОМІСІЇ НА 1 МЛН ЄВРО В РАМКАХ ПРОГРАМИ «HORIZON-2020 SME INSTRUMENT ФАЗА-2». СТАРТАП ПРАЦЮЄ НАД ЖАЛЮЗЯМИ, ЯКІ ЗДАТНІ ВИРОБЛЯТИ СОНЯЧНУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ. ОДНОГО КВАДРАТНОГО МЕТРА ТАКИХ ЖАЛЮЗІВ ВИСТАЧИТЬ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЗАРЯДИТИ ТРИ НОУТБУКИ АБО 30 СВІТЛОДІОДНИХ ЛАМПОЧОК.

Як розповів операційний директор «SolarGaps» Юрій Цвіркун, «SolarGaps» став першим українським стартапом, який отримав фінансування від «Horizon-2020» у другій фазі після введення додаткового етапу інтерв’ю в Брюсселі (раніше 1,2 млн євро від ЄС також отримав український проект «Polyteda Cloud»).

«Ми потрапили в 5% європейських стартапів, яким удалося отримати кошти від «Horizon-2020». Для нас це велике й важливе досягнення – не кожного дня стартапу дають 1 млн євро безповоротних коштів на розвиток. Упевнені, що в майбутньому наш продукт стане обов’язковою частиною smart cities, яка перетворює вертикальні фасади будівель на сонячні електростанції», – зазначив Юрій Цвіркун.

Фінансування дасть можливість «SolarGaps» доопрацювати b2b-продукт і підготувати його до виходу на ринок. Крім цього, стартап уже отримав сертифікацію в Євросоюзі для b2c-продукту і через місяць почне продаж через дилерів у країнах ЄС.

За словами Юрія Цвіркуна, ці два продукти будуть схожі зовні, але відрізнятимуться в технічному плані і з точки зору управління.

Засновник стартапу Євген Ерік розповів, що для отримання гранту команда виконала низку серйозних умов: «По-перше, ми допрацювали продукт до так званої передмасової стадії. По-друге – отримали безпосередньо сертифікацію в ЄС. Нарешті показали, як наше рішення застосовується на практиці».

Команда «SolarGaps» двічі їздила до Брюсселя для представлення проекту Єврокомісії. Як кажуть учасники стартапу, комісія складалася з представників інвестиційних фондів, які аналізували бізнес-стратегію та перспективи продукту на європейському ринку

Top