Панорама

Український пасажирський літак, що зазнав аварії після вильоту з Тегерана 8 січня, був збитий двома ракетами класу “земля-повітря” малого радіусу дії, згідно з даними в другому попередньому звіті про розслідування Організації цивільної авіації Ірану.

За інформацією агентства Bloomberg, згідно з повідомленням, ракети були запущені по авіалайнеру Boeing 737-800 авіакомпанії “МАУ” із ЗРК “Toр-M1” з північного напрямку.

Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії “МАУ”, який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано-вранці 8 січня. На борту перебували 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих – 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, по 3 – ФРН та Великої Британії.

Іранська влада 11 січня визнала, що іранські військові помилково збили Boeing. Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака

Top