Панорама

ЧЕРНІГІВЦІ ЧИМДАЛІ ЧАСТІШЕ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД ДОРОГИХ ЗАКОРДОННИХ КУРОРТІВ НА КОРИСТЬ ВІДПОЧИНКУ НА БЕРЕГАХ ДЕСНИ ЧИ ДНІПРА. ОЗДОРОВИТИСЯ МОЖНА І ВДОМА, АДЖЕ ЧЕРНІГІВЩИНА МАЄ ДЛЯ ЦЬОГО ВСЕ НЕОБХІДНЕ. ЕКСПЕРТИ СТВЕРДЖУЮТЬ, ЩО ЕКОНОМІЧНА КРИЗА СПРИЯЄ РОЗВИТКУ ВНУТРІШНЬОГО ТУРИЗМУ В КРАЇНІ. НАЙЧАСТІШЕ УКРАЇНЦІ ВІДПОЧИВАЮТЬ НА МОРІ ЧИ БІЛЯ ВОДОЙМ, А ТАКОЖ У БАБУСІ В СЕЛІ. ОХОЧІ ОЗДОРОВИТИСЯ ЇЗДЯТЬ НА МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ, ЯКІ Є І В НАШІЙ ОБЛАСТІ.

Раніше на Чернігівщині будинки відпочинку та профспілкові бази відпочинку були ледь не в кожному райцентрі, однак нині повноцінно працює лише санаторій «Остреч» у Менському районі, відомий своїми мінеральними водами. Він є загальнотерапевтичним і належить до бальнеологічних, грязевих і водолікувальних курортів. Різноманітними методами тут лікують хвороби органів руху, травлення, дихання, нервової системи, гінекологічні захворювання. Найбільшою цінністю санаторію вважають мінеральну воду, за складом аналогічну кримським мінеральним водам, а також лікувальну торфогрязь.

Перебування в екологічно чистому місці серед вікових сосен і поблизу Десни пропонує санаторій у селі Ладинці Чернігівського району. Він спеціалізується на лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи, органів дихання нетуберкульозного характеру та урологічних захворювань. Мінеральна вода, яку добувають на території санаторію, за властивостями ідентична мінеральним водам знаних курортів Єсентуки-16 і Стара Руса. Крім того, у санаторії створені умови для різноманітних розваг – є прокат човнів, водних і звичайних велосипедів, проводяться спортивні змагання, працюють кіноконцертний і комп’ютерний зали, дискотека, більярд.

«ЗЕЛЕНИЙ» ТУРИЗМ

У різних куточках області користується попитом відпочинок у сільській місцевості, де за кілька днів можна відчути простоту і спокій життя в селі, відволіктися від міських клопотів. «Зелений туризм» на Чернігівщині ще розвивається, однак найбільше садиб зосереджено в тих місцях, де є природні чи історико-культурні пам’ятки – наприклад, Мезинський національний парк на Коропщині, Голубі озера на Ріпкинщині, парк «Качанівка» і «Соколиний хутір» на Ічнянщині, містечко Батурин на Бахмаччині. Відпочиваючи там, можна за символічну плату винайняти сільську хатину, де зберігся національний колорит, де господарі пригощають стравами місцевої кухні, приготованими з натуральних продуктів свого виробництва. Відпочивають у таких садибах переважно родиною.

Серед розваг найчастіше відпочивальникам пропонують велосипедні та кінні прогулянки, катання на катамаранах, збирання ягід і грибів у лісах, риболовлю чи полювання, відвідування парків, музеїв. Є і екстремальні види відпочинку: наприклад, сплави на плотах і байдарках по Десні та Сейму, які організували поблизу Батурина (туристи можуть поєднати екстрим із відвідуванням знаменитої цитаделі фортеці, будинку Кочубея і палацу Розумовського).

ПЛЮС «МРІЯ»

Екстремальні розваги підходять більше для дорослих, однак цього літа не довелося сумувати й дітям. У Чернігові проживають понад 110 тисяч молодих людей 14-35 років, що становить третину населення міста і майже третину всієї молоді області.

Цього року місцева оздоровча база залишилася без змін: це Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Зелений гай», відділення дитячого оздоровлення санаторного типу «Дружба» Чернігівської міської лікарні № 1, також у Чернігові діяли 34 пришкільні табори.

За даними Чернігівської облдержадміністрації, улітку послуги з оздоровлення отримали 13,6 тисячі дітей, відпочинкові – 31,6 тисячі. Загалом на Чернігівщині оздоровчою кампанією охоплено 49% дітей від загальної кількості, яка на початок року становила понад 92 тисячі (діти віком 7–17 років). Відповідні послуги отримали й діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

За державний кошт було закуплено для дітей пільгових категорій 630 путівок до двох закладів Одеської та Чернігівської областей.

Як повідомив заступник директора Департаменту сім’ї, молоді і спорту ОДА В’ячеслав Голуб, у 2018 році в області мали запрацювати 20 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, натомість було відкрито тільки 17. Головна причина – проблеми з фінансуванням.

Утім є і позитивні моменти: після модернізації в серпні розпочав роботу позаміський заклад оздоровлення і відпочинку «Мрія» в Бахмацькому районі. Діти з Чернігівщини відпочивали й у відомих дитячих центрах: міжнародному «Артеці» та українській «Молодій гвардії». Загалом улітку 2018 року оздоровилося та відпочило понад 45 тисяч дітей Чернігівської області

Top