Панорама

Уляна Супрун, активна користувачка мережі Фейсбук, полюбляє розвінчувати різні медичні міфи.

На цей раз допис в.о. міністра охорони здоров’я стосується туберкульозу і флюорографії як способу виявити це захворювання.

“По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже.

По-друге, флюорографічні обстеження часто оминають саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти – пацієнтів з незабезпечених та вразливих груп населення.

Це є одними з причин, чому туберкульоз виявляють в уже пізній стадії, коли шансів на одужання дуже мало. Як наслідок – Україні за рік від туберкульозу помирає 4000 пацієнтів. Це 11 людей кожного дня. При тому, що держава закуповує необхідні ліки”, – написала Супрун.

Вона від імені МОЗ рекомендує  систематичний скринінг серед груп високого ризику.

“В цивілізованих країнах це виглядає так:

– На огляді в сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на запитання, що можуть визначити можливість захворювання.

– Якщо лікар бачить потребу – він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години й пацієнт зможе почати лікуватися”, – написала в.о. міністра охорони здоров’я

Top