Панорама

Станом на 22 березня в області зареєстровано понад 80 загорянь сухої рослинності на загальній площі 270 гектарів. Для порівняння: минулоріч перші загоряння виникли лише на початку квітня.

Про це йдеться на сайті Чернігівської ОДА.

Практично всі лісові пожежі розпочинаються поза межами лісових масивів, на суміжних землях. Причини їх виникнення – проведення сільськогосподарських палів.

Працівники державної лісової охорони, готуючись до пожежонебезпечного періоду, вже приступили до влаштування мінералізованих смуг. Особливо біля тих лісових масивів, які межують з сільськогосподарськими землями, що не обробляються, а також уздовж автомобільних доріг.

Паліїв не зупиняє навіть адміністративна відповідальність.

За словами Олександра Феськовця, за випалювання будь-якої рослинності та її залишків особа має сплатити штраф від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гривень). Якщо порушником є посадова особа – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів (850-1190 гривень).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів (340-680 гривень), на посадових осіб – від 70 до 100 (1190-1700 гривень)

Top