Панорама

Станом на 1 листопада в Чернігівській області є 13 504 доз вакцини КПК. Це складає 111% від річної потреби області.

Про це повідомили в  Управлінні охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.

Наявної кількості вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі кілька місяців. Рівень охоплення щепленнями КПК в області залишається незадовільно низьким, зокрема першу дозу вакцини КПК за графіком отримали лише 72,5% дітей.

Якщо у кабінеті щеплень вашого медзакладу кажуть, що вакцин немає – терміново повідомте про це головного лікаря, а також обласне управління охорони здоров’я: (04622) 4-11-17, uoz_post@cg.gov.ua.

Єдиний спосіб запобігти ускладненням або смерті від кору – вакцинація. У 2018 році найбільше хворіють кором саме у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший. Наша область не входить в перелік областей з найвищими показниками захворюваності. Водночас, станом на 5 грудня, з початку року на кір захворіли 516 жителів області (304 дорослих і 212 дітей). В зоні ризику перебувають абсолютно усі діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення. Дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору, а у разі хвороби – рятують від смертельно небезпечних ускладнень.

Вакцинуватись за Національним календарем профілактичних щеплень чи надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику – військові, учасники ОСС, студенти, освітяни і медики

Top