Панорама

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Кампанія «16 днів проти насильства» була організована для заклику до ліквідації всіх форм гендерно зумовленого насильства шляхом привернення уваги суспільства до проблеми насильства, підвищення обізнаності всіх верств населення щодо цього питання та узгодження роботи державних органів влади і громадських організацій з припинення насильства.

За словами Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, насильство щодо жінок і дівчаток є порушенням прав людини, кризою громадського здоров’я і серйозною перешкодою на шляху до сталого розвитку. Це накладає великомасштабні витрати на сім’ї, громади та економіки, і світ не може собі дозволити платити таку ціну.

В Україні, згідно з результатами опитування, 22% жінок у віці 15-49 років зазнали фізичного чи сексуального насильства хоча б раз у своєму житті. У 90% випадках насильство вчиняється відносно жінок, і лише про 30% випадків насильства повідомляється.

Особливо тяжкі наслідки насильство завдає особистості дитини, яка стала його свідком або жертвою. Пережите ще в дитинстві домашнє насильство може призвести до негативних наслідків у майбутньому:

66 % –  призводить до низької самооцінки;

62% — складність контролю емоцій;

59% — складність побудувати стосунки у дорослому віці;

57% — відтворення насильницької поведінки у дорослому віці;

47% — затримка у фізичному і психічному розвитку;

41% — складнощі у спілкуванні з однолітками.

За останніми статистичними даними (станом на 01.10.2018) в області зафіксовано 1932 звернення щодо фактів насильства в сім’ї. Близько 92 % звернень надійшло від жінок.

На обліку служб у справах дітей перебуває 36 дітей з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними. На обліку центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 98 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах з приводу насильства у сім’ї

Top