Панорама

У  Чернігівській міській лікарні №2 пройшов Протидіабетичний марафон.

ПРо це повідомили у прес-службі медзакладу.  Захід відбувся 14 листопада в рамках Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом та Всеукраїнського тижня профілактики діабету.

Під час акції чернігівці змогли безкоштовно здати експрес-аналіз на визначення рівня глюкози в крові, отримати консультації лікарів-ендокринологів, ознайомитися з брошурами для пацієнтів. Також учасники заходу мали можливість ознайомитись із переліком продуктів діабетичного столу.

За підсумками марафону, рівень цукру в крові перевірили 180 мешканців Чернігова. Із них – 35% складають пацієнти, у яких було виявлено підвищений вміст глюкози. При цьому у 20 осіб – виявлено вперше.

Як зазначила заступниця головного лікаря з поліклінічної роботи Інна Сорокіна, на сьогодні в Україні налічується 1,3 мільйони хворих на цукровий діабет, близько 2000 осіб перебувають на обліку в поліклініці, з них 520 – на інсуліновій терапії. До 75% від загальної кількості інсулінозалежних хворих забезпечені препаратами коштом держави.

На важливості раннього виявлення діабету наголосила  лікарка-ендокринолог Вікторія Дякончук. Ознаками вираженого діабету можуть бути спрага, часте сечовипускання, слабкість, втрата ваги, або ж, навпаки, її набір, сухість, висипання на шкірі. Ускладненнями діабету є погіршення зору, оніміння стоп, схильність до частих простудних захворювань.

Втім лікарі наполягають: рівень цукру потрібно вимірювати навіть без цих ознак. Адже ознаки вираженого діабету проявляються деколи лише тоді, коли рівень цукру вже досить високий.

Вік за 40 років, наявність у родині хворих на діабет, надмірна вага, підвищений артеріальний тиск – вагомі причини для того, щоби зробити дослідження. Людині, яка не має виражених симптомів, бажано вимірювати рівень глюкози у крові раз на рік

Top