Панорама

У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що  для створення колективного імунітету проти дифтерії і правця потрібно, щоб рівень щеплення дітей та дорослих досяг 95%. Нині ж відсоток охоплення профілактичним щепленням поки доволі низький (65%), що при активності збудників цих інфекційних недуг може спричинити загрозу національній безпеці країни.

У Національній службі здоров’я повідомили, що протягом минулого і поточного років кількість цих захворювань збільшилася.

Щеплення – єдиний дійовий метод профілактики. Тому в регіони відправлено 3 мільйони доз вакцин, окремо для дорослих і дітей.

За словами заступниці головного лікаря Чернігівської обласної дитячої лікарні Людмили Кривець, нині в області в наявності необхідна кількість препаратів для профілактичних щеплень проти дифтерії і правця. Зокрема, вакцина АДП-М (виробництва Індія) з вмістом ослабленого анатоксину (антигену).

Для того, щоб зробити безкоштовне щеплення проти дифтерії, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта. За дотриманням графіка щеплень ретельно слідкують і педіатри, адже дітям вакцинація здійснюється у віці 2, 4, 6 місяців, а ревакцинацію проводять у 18 місячному віці.

Особливу увагу щодо вакцинації проти дифтерії слід приділити дорослим, яким вакцина повинна вводитися кожні 10 років. Саме стільки триває імунітет від попереднього проведення щеплення

Top