Панорама

В Україні планують скасувати трудові книжки.  Уряд вже почав роботу у цьому напрямку.  Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив міністр Кабміну Дмитро Дубілет.

У його дописі зазначається, що серед ключових тез пропонованої реформи можна виділити те, що громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.

«Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж усіх українців із 2000 року є й так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані», – додав Дубілет.

Крім того, громадяни зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж майбутнього працівника з офіційних реєстрів.

«Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатись ЕЦП. Також, сподіваюсь, ми встигнемо прикрутити туди і BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатись на ці документи», – зазначив міністр Кабміну.

Крім цього, якщо у працівника є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію до електронного реєстру – самостійно або через роботодавця

Top