Панорама

Національний банк України розширив перелік валютних послаблень для бізнесу, населення, банків. Ці послаблення вступили в дію сьогодні, 7 лютого, разом з законом “Про валюту і валютні операції”.

Так, Національний банк вирішив:

дозволити бізнесу репатріацію дивідендів в іноземній валюті за 2018. Такі операції будуть здійснюватися в межах загального ліміту на повернення дивідендів, нарахованих за періоди до 2018 року включно, в межах 7 млн євро в місяць;

скасувати для бізнесу вимогу попереднього резервування коштів в гривні для подальшої покупки валюти (режим Т+1) з 7 лютого;

знизити норму обов’язкового продажу валютної виручки бізнесом з 50% до 30% з 1 березня.

Крім того, населенню НБУ надав можливість проводити операції по онлайн-обміну іноземної валюти і банківських металів на суму до 150 тис. грн не в операційний, а в календарний день. Це означає, що онлайн-покупка валюти через інтернет-банкінг і мобільні додатки доступна в режимі 24/7.

Для банків спрощені окремі вимоги щодо здійснення валютного нагляду. Зокрема, НБУ скасував вимогу щодо складання письмового висновку як по кожній операції, так і за договором. Також скорочено перелік індикаторів сумнівних операцій при здійсненні валютного нагляду.

За оцінками Національного банку, послаблення не здійснюватимуть істотного тиску на валютний ринок

Top