Панорама

Днями в Чернігові відчинив свої двері довгоочікуваний пункт тимчасового тримання тварин. Перші чотирилапі, які перебувають на карантині, уже в пункті.

5 липня виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив проект рішення про надання згоди на укладання договору відповідального зберігання з правом користування пункту тимчасового тримання тварин.

Це рішення дає змогу управлінню ЖКГ міськради укласти угоду з організацією, яка надаватиме послуги з регулювання чисельності безпритульних тварин, і почати роботу пункту.

Він уже побудований та введений в експлуатацію і працює за адресою: вул. Володимира Дрозда, 20 А.

Роботу пункту до кінця 2018 року забезпечуватиме громадська організація «Крок до тварин», яка стала переможцем відкритого тендеру. Згідно з результатами закупівлі, вартість послуг із регулювання чисельності безпритульних тварин у цей період складатиме 999 000 гривень. Сюди входять комунальні й ветеринарні послуги, відлов, утримання, лікування, стерилізація, годування тварин.

«Того, що в місті нарешті з’явиться пункт тимчасового тримання тварин, ми чекали дуже довго. Це багатостраждальний проект. І насправді все тільки починається», – повідомила волонтер ГО «Крок до тварин» Тетяна Діденко.

За словами міського голови, чернігівський пункт тимчасового тримання тварин брав за приклад роботу аналогічного закладу у Львові. Однак у Львові ним керує спеціальне комунальне підприємство, якому допомагають волонтери, функціонує воно теж за кошти міського бюджету. Саме місто поділене на квадрати, за кожним із них закріплений волонтер. Усі волонтери слідкують за переміщенням тварин, ведуть їхній облік та обмінюються відповідною інформацією. Завдяки цьому пункт тримання працює ефективно.

Поки що пункт у Чернігові працюватиме під керівництвом громадської організації, але з часом його бажано передати на баланс комунального підприємства.

Як вважає начальник Управління житлово-комунального господарства міської ради Ярослав Куц, передання необхідне для нарахування амортизації та для того, щоб усі напрацювання залишалися в комунальній власності. Це стосується бази даних та інших нововведень в організації роботи й управлінні закладом.

Міський голова звернувся до зооактивістів і волонтерів, які переймаються безпритульними тваринами: «Прошу весь ваш досвід, добре серце й цікаві пропозиції в питанні утримання тварин спрямувати на підтримку організації-переможця, яка буде тимчасово обслуговувати цей об’єкт, щоб ми почали ефективно впроваджувати програму роботи з безпритульними тваринами. Тоді із зусиллями міської влади це буде спільна відповідальність громадських активістів, волонтерів, які вимагали будівництва цього пункту для утримання тварин. І, я думаю, не буде жодної логіки в тому, щоб витратити стільки коштів і щоб цей напрямок у нас ефективно не запрацював. Я сподіваюся на свідомість громадян, на добре серце і що в цьому напрямку ми будемо європейським містом».

Нині в пункті тривають підготовчі роботи. Відбувається оформлення документів, укладання договорів, випробування механізмів. Щороку через пункт тимчасового тримання проходитиме чимдалі більше тварин, яких будуть стерилізувати й лікувати, а в місті припиняться випадки знущання над безпритульними тваринами, і вони в свою чергу не створюватимуть небезпеки для чернігівців

Top