Панорама

Заступник голови фракції “Блок Петра Порошенка” Сергій Березенко в інтерв’ю “Прямому” розповів про зареєстрований у Верховній Раді новий законопроект про вільний вибір реєстрації та свободу пересування, і вільний вибір місця проживання кожного громадянина, а також про можливість подвійного громадянства в Україні, про проведення виборів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, і яким чином можна вплинути на цей процес.

– Як новий законопроект забезпечує свободу пересування та вільний вибір місця проживання?

– Зараз якраз збираємось провести відповідну прес-конференцію з представниками міжнародних організацій, які нададуть донорську організаційну допомогу якраз по закону про вільний вибір реєстрації та свободу пересування, і вільний вибір місця проживання кожного громадянина, оскільки в нас діє архаїчна радянська система. Фактично інститут прописки, який штучно замінений реєстрацією, але штамп в паспорті залишився. І для того, аби зареєструватися в новому місці, все таки, ми маємо мати той відповідний штамп і маємо заповнити мінімум довідок. І це займає мінімум день-два. А це не по європейськи і не цивілізовано.

Тому на сьогодні ми хотіли б презентувати цей законопроект, який вже зареєстрований у Верховній Раді, і більш детально поговорити про всі його нюанси.В першу чергу, про реєстрацію дітей в пологових будинках. Це дуже важлива частина, яка є невід’ємною частиною запропонованого законопроекту.

Я думаю, що з офісом надання адміністративних послуг, який діє при кабінеті міністрів, і з відповідними колегами-міжнародниками, а це Грегор Віранд – колишній міністр державного управління Словенії. Ми можемо детально обговорити і висвітлити позицію, відображену в законопроекті.

– Чи виключаєте Ви змін в українському законодавстві зміни, які б стосувалися саме подвійного громадянства? говорячи про зауваження з боку Угорців, чи можемо ми все таки говорити про впровадження норми подвійного громадянства?

– По-перше кожен депутат і кожен громадянин повинен керуватися діючим законодавством. В нас законодавство виключає подвійне і потрійне громадянство, відповідно, є громадянство України. Ми не конфедерація, як Швейцарія, де наявність безлічі громадянств є нормою. Ми на сьогодні унітарна країна, яка повинна піднімати рівень якості і цінності українського громадянства.

На сьогодні, український паспорт після прийняття безвізу просунувся шалено в рейтингу найбільш популярних паспортів світу. На сьогодні, ми входимо в 50 тих країн, паспорт якої найбільш цінний. Тому мені видається, що ми маємо говорити про популяризацію українського громадянства. А спекулювати на темі надання громадянства, ще й угорського, для того, аби та чи інша політсила могла вигравати вибори всередині своєї країни за рахунок голосів українців, які просто шукають кращої долі і європейських соціальних гарантій – це не правильно.

Тому це питання дипломатів, і я би не хотів ображати наших угорських колег. Ми все одно йдемо в Європу, і нам жити в цій великій родині, в тому числі і з угорщиною, а ми маємо шукати компроміси. І угорці повинні пам’ятати, що закарпаття це українська територія, і Україна буде її захищати всіма законними способами.

– В Криму, якщо пам’ятаєте, виписували паспорти примусово. Якою в цьому випадку повинна бути політика держави? Повертаючись до питання майбутніх виборів в так званих “ЛНР” та “ДНР”, як Ви вважаєте, чи є можливість запобігти якось проведенню там виборів? Чи це процес, який невпинно рухається і ми на нього ніяк не можемо впливати?

– Безумовно вчора засідання Радбез ООН засвідчило солідарність і підтримку Україні. Вчора піднімалось і розглядалось питання Донбасу. І дуже показовим було бажання однієї країни зробити співдоповідачем по питанню України представника терористичної організації “Л/ДНР”. І характерно, що з усіх присутніх така ідея зібрала аж один голос. І не думаю, що хтось сумнівається, що це був голос Росії. Тобто, всі 14 членів, за виключенням одного, Радбезу ООН показали своїм голосуванням або неголосуванням безглуздість тих ідей, в які тільки сама Росія хоче вірити.

На сьогодні на мапі політичної дискусії є тільки Україна і проблема України. Те, що Росія видає паспорти в Криму і намагається їх видавати на окупованих територіях Луганської та Донецької областей, це ще раз свідчить про те, що ми матимемо достатньо доказів і можливостей продовжувати санкції.

Наша боротьба санкційна. Ми маємо обмежити в доступі до можливості економічно розвиватися в тому числі тих територій на користь РФ. для того, щоб показувати цивілізований супротив проти такої агресивної політики Росії. А, що вони роблять всередині там, на сьогодні ми цю ситуацію не контролюємо. Я переконаний, що дуже багато прав людини порушується. І це питання буде підніматися в тому числі в Гаазі.

Вчорашнє засідання Радбезу – це ще один крок на підтримку України і на затвердження того політичного шляху виходу з конфлікту, а це Мінські домовленості, які сьогодні сповідує Українська сторона і чітко веде президент України Петро Порошенко.

Подивитися інтерв’ю народного депутата Сергія Березенка можна за посиланням тут

Top