Панорама

ДО СПРАВЖНЬОГО КАВУНОВОГО СЕЗОНУ ЩЕ МІСЯЦЬ, А НА БАЗАРАХ УЖЕ ЩОСИЛИ ТОРГУЮТЬ СМУГАСТИМИ ЯГОДАМИ. ФАХІВЦІ ЗАПЕВНЯЮТЬ, ЩО СПОЖИВАТИ ЇХ ПОКИ ЩО НЕ ВАРТО, АДЖЕ ПЕРЕВАЖНА БІЛЬШІСТЬ ПЛОДІВ «НАПХАНА» НІТРАТАМИ І РІЗНОЮ «ХІМІЄЮ».

Нітрати не мають смаку чи присмаку. Тому вчасно відчути небезпеку й перестати вживати небезпечний продукт неможливо. Утім, якщо ви вже купили кавун, варто звернути увагу на низку характерних ознак, які вкажуть на вміст у плодах шкідливих речовин. А щоб остаточно переконатися в безпеці ягоди, можна провести кілька простих тестів у домашніх умовах.

На те, що кавун безпечний, має вказати жовта пляма на одному з його боків. Вона свідчить про те, що плід довго стикався цим місцем із землею, поки ріс, отже, ніякими прискорювачами зростання його не напхали.

При стисканні кавун повинен видавати тихий, ледь чутний тріск, а смуги на ньому мають бути добре виражені.

Перед купівлею бажано трохи подряпати плід нігтем: якщо ягода вирощена в натуральних природних умовах, шкірка буде легко здиратись, а не продавлюватися.

Найнадійніше – придбати портативний нітратометр. Це не такий уже й дорогий прилад, він легко вміщується в жіночій сумочці і при контакті з м’якоттю (на ринках завжди пропонують розрізати кавун) досить точно покаже вам, наскільки безпечний цей плід.

Є також кілька простих способів визначити безпеку кавуна в домашніх умовах. Просто опустіть кавун у воду: безпечний плід повинен триматися на воді, а при високій кількості нітратів він опуститься на дно.

Якщо кавун надрізали вже на ринку, розріжте його далі по часточках і подивіться на зрізи. У безпечному для вживання кавуні вони не можуть бути рівними, до того ж будуть видні крупинки в самій м’якоті, а ось зріз нітратної ягоди буде ідеально гладкий.

 Можна також уважно оглянути м’якоть кавуна, який розрізали навпіл: наявність білих або жовтих смужок – вірна ознака того, що ягоди вирощували із використанням небезпечних засобів.

Ще один варіант  відрізати трохи м’якоті й покласти в склянку з чистою водою. Якщо вона стала рожевою – кавун вживати небезпечно

Top