Панорама

Мешканців України попросили оцінити у своєму місті тротуари, каналізацію, збір сміття, транспорт, медичні заклади, школи та садочки, вуличне освітлення, дороги, парки, базари тощо.

Опитування було проведено у 22 обласних центрах України, які не перебувають під контролем російських або проросійських сил, а також в містах Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Дослідження базується на вибірці з більш ніж 19 000 респондентів.Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%.

Реалізовано проект   Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Міжнародного республіканського інституту.

Четверте всеукраїнське муніципальне опитування показало, що найбільше якістю послуг у своєму місті задоволені вінничани, найбільш незадоволені – жителі Чернівців та Херсона. Чернігів знаходиться, переважно,  в середині переліку. 

Ми наведемо декілька прикладів результатів опитування. Так, найвище свої садочки оцінили жителі Луцька. Ними задоволені 52% мешканців. Незадоволених лише 5%.
Найбільш незадоволені дитсадками містяни Херсона. Лише 18% оцінили їх добре і 23% – погано.

У Чернігові 32% поставили оцінку “добре”, а погано – 9%. 

Зі школами ситуація така:  найгірше про них відгукуються жителі Херсона, лише 23% оцінюють ці учбові заклади як добрі. У Чернігові ж 35% вважають, що з цією ланкою освіти у нас все добре і лише 7%, що погано. 

А от вищою освітою у своєму місті найбільше задоволені вінничани, 61% жителів вважають, що у їхніх університетах, коледжах та технікумах вчать добре. У Чернігові ця частка в два рази менша – 30%. 

У рейтингу спортивних закладів також лідирує Вінниця. 54% містян називають їхній рівень добрим, майже такий же результат показують волиняни – 53% задоволені спортивними закладами Луцька.
Найбільше незадоволених – у Херсоні. Лише 14% задоволені спортивними закладами, 32% оцінюють спортзаклади міста як погані. Чернігівські спортивні заклади на добре оцінило 30%, а на погано аж 16%. 

За опитуванням українців, найкращими в країні є заклади культури Вінниці. Ними задоволені 64% мешканців. На другому місці Луцьк, на третьому – Київ. Найбільш незадоволеними знову виявилися жителі Херсона – лише 16% задоволених і 24% незадоволених.

Медицину в Україні здебільшого оцінюють середньо або погано. Найбільше невдоволені якістю медпослуг мешканці Херсона. 51% назвали їх поганими. Половина опитаних мешканців Сум, Запоріжжя та Одеси теж оцінили медпослуги в місті як погані. Загалом більше третини українців невдоволені тією медициною, яка є у них в місті. Серед чернігівців визнали лікування “по-українськи” поганим 33% опитаних. 
Найкраще свою медицину оцінюють у Вінниці та Луцьку (27 і 26% відповідно). 

Транспортною інфраструктурою найбільше задоволені у Вінниці – аж 76% мешканців. І лише 4% незадоволені. Місто лідирує з великим відривом від інших. У Харкові транспортну інфраструктуру добре оцінюють 53% мешканців. Досить великий відсоток незадоволених і в Чернігові – 19%. 

Щодо доріг, то саме мешканці Ужгорода найбільше невдоволені їх станом. Аж 87% жителів оцінюють їх погано. Попереду знову Вінниця. Ними задоволені 48% місцевих. У Чернігові думки розділились: 25% оцінили як добре, 26% як погано . 

Ще одне питання стосувалося парків та скверів. Вінниця і тут перша.  Ними задоволені 81% мешканців. Не пасуть задніх і чернігівці, оцінили капітальні ремонти – 58% і лише 8% не подобаяться картина. 

Top