Панорама

ОДНИМ ІЗ ПЕРШИХ ЧЕРНІГІВЦІВ, ХТО ОГОЛОСИВ ПРО НАМІР БАЛОТУВАТИСЯ В ДЕПУТАТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ВІД ЧЕРНІГОВА, БУВ САМЕ ЮРІЙ ВЛАСЕНКО – ВІДОМИЙ У МІСТІ ЮРИСТ, ПРАВОЗАХИСНИК І ЧЛЕН ПАРТІЇ «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА». ТОЖ МИ ВИРІШИЛИ БЛИЖЧЕ ПОЗНАЙОМИТИ ЧИТАЧІВ ІЗ ЦІЄЮ ЛЮДИНОЮ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ, ЯКІ ПРИНЦИПИ ВІН СПОВІДУЄ І ЯКІ ПЛАНИ ЗБИРАЄТЬСЯ ВТІЛЮВАТИ В ЖИТТЯ.

«За можливість балотуватися від Чернігова насправді я заплатив дуже дорого, – говорить Юрій Власенко. – Я заплатив фактично 16 роками праці як юрист, як правозахисник, як людина, котра допомагає, захищає і ніколи не йшла на якийсь компроміс зі своєю совістю. Тому, власне, усе, що я заплатив, – це роки свого життя, яке віддав для захисту інтересів громадян».

Команда партійців, до якої належить і Юрій Власенко, фактично постійно працює для людей: приймальню на Магістратській, 13 знає кожен мешканець Чернігова та навіть області. Починалося це як приймальня народного депутата, куди можна було звернутися зі своїм юридичним питанням, а згодом вона трансформувалася в Центр захисту громадян – ініціативу, яка нині функціонує по всій країні.

«Можна зараз вийти на вулицю і запитати людей, що їх хвилює, і в кожного буде боліти своє, – констатує правозахисник. – Але серед великої кількості звернень і проблем мені як юристу і члену виконкому Чернігівської міської ради видно основні. Насамперед – це стан комунікацій житлово-комунального фонду в місті, низький рівень доходу населення, бо зарплати, незважаючи на те, що наше місто розташоване неподалік столиці, значно нижчі, а пенсії та соцвиплати мізерні, також є велика проблема з міським транспортом».

На кожній зустрічі люди порушують питання про неефективність міського транспорту, незадовільний стан маршруток і автобусів. Зрозуміло, це має бути комплексна програма із залученням інвестицій, і потрібно відходити від лобіювання політичними силами чи окремими депутатами транспортних перевезень, тому що з кожним роком воно все гірше й гірше. Як член виконкому Юрій Власенко неодноразово порушував тему тарифів.

Тож хто і як має впливати на тарифоутворення? Чи мають враховувати думку нардепів і чернігівців? На переконання професійного юриста, депутати впливати можуть, хоча тарифоутворення – це питання безпосередньо Кабінету Міністрів та інших вищих ешелонів влади. Якби Кабінет Міністрів вів політику, що передбачала б захист людей, то ми б зараз говорили про оплату економічно обґрунтованих тарифів.

«Ось у квітні 2016 року Кабінет Міністрів разом із НКРЕКП підвищили ціну на газ і потім – на опалення, – згадує Юрій Власенко. – Ми в червні звернулися до окружного адміністративного суду з позовом скасувати це рішення. І, уявіть собі, тільки цього року отримали рішення про те, що Кабінет Міністрів діяв незаконно. Але за три роки Кабмін уже кілька разів підвищив по-новому ціну на газ, і це виглядає, як безкінечний процес: вони підвищують – ми оскаржуємо. Вони затягували суди, але суд чітко встановив: підвищення ціни на газ у 2016 році було незаконним, тому що не було економічного обґрунтування, і ціна була визначена як прогнозована. От безпосередньо народний депутат якраз і має можливість зупинити незаконні рішення про тарифоутворення».

Пенсії та зарплати – болісна тема для багатьох чернігівців. Під час зустрічей у дворах люди постійно порушують ці питання. І Власенко говорить їм правду мовою документів, адже як юрист завжди носить їх із собою. Приміром, із роздруківок голосувань видно, що фракція «Батьківщини» не голосувала за бюджет 2019-го і 2018 років, тому що не були врегульовані питання соціальних виплат, заробітних плат і пенсій.

Є в портфелі юриста і законопроекти, які його партія вносила до Верховної Ради, але якщо в тебе немає більшості, то пробитися дуже важко. Саме тому потрібно, щоб була команда, щоб була підтримка людей, тоді можна прийти до них і відповідально розказати про зроблене. Юрія Власенка часто запитують, де він узяв гроші на вибори й чим заробляє на життя.

«Приватною адвокатською практикою, адже я – юрист, – відповідає він. – Гроші на вибори – це частина моїх заощаджень і безпосередня підтримка партійної структури».

ДОВІДКА

Власенко Юрій Дмитрович народився 21 квітня 1980 року на Чернігівщині. Одружений, виховує двох дітей, зареєстрований і проживає в Чернігові. Має три вищі освіти, висококваліфікований юрист і дипломований спеціаліст із державного управління, має свідоцтво на заняття адвокатською діяльністю.

Після Революції гідності очолював Головне територіальне управління юстиції в Чернігівській області. Запровадив онлайн-прийом громадян керівництвом управління. Автор пілотного проекту, який значно полегшив процедуру реєстрації новонароджених. За ініціативи Юрія Власенка цей процес нині відбувається в пологовому будинку. Таким досвідом Чернігівщини нині користується вся країна.

Із 2015 року – член виконавчого комітету Чернігівської міськради на громадських засадах. Добре знає проблематику міста, виступає проти необґрунтованого підвищення тарифів, обстоює право чернігівців на отримання якісних житлово-комунальних послуг.

Разом із командою Юрій Власенко реалізовує в Чернігові проекти: «Твоя квартира починається з під’їзду», «Здоров’я нації», «Дитячий майданчик у кожен двір», «Арт-канікули», координує надання безоплатної юридичної допомоги в «Центрі захисту громадян» (м. Чернігів, вул. Магістратська, 13, тел.: 0462-973-222).

До Верховної Ради він іде, щоб добиватися справедливості, щоб кожен чернігівець почувався захищеним від зовнішнього агресора, міг знайти правду в суді, державних і правоохоронних органах. І щоб високопосадовці, винні в корупції, змінили свої кабінети на тюремні камери. У Раді нардеп від Чернігова обіцяє бути відповідальним і планує змінювати на краще ситуацію в країні та Чернігові

Top