Панорама

Обидва  в Менському районі – в Макошиному та Бірківці. Про це сказав гендиректор обласного центру екстреної медичної допомоги Ігор Даниленко, повідомляє UA:Чернігів. За його словами, кількість бригад у районі має бути вдвічі менша. Ці ж пункти закривають через малу кількість викликів. За словами голови Менської ОТГ Геннадія Примакова, з 1 квітня їх утримуватимуть за гроші з бюджету громади.

Ігор Даниленко, генеральний директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф каже: «Залишається в Менському районі 2 бригади, залишається в Березній, залишається в Стольному. Ми не зможемо в кожному селі поставити по бригаді екстреної медичної допомоги. Є наказ, який регламентує розрахунок бригад на кількість населення, все. Він не передбачає доріг і всього іншого. Там 1-1,5 виклики на добу, якщо брати за рік підсумок. Це дуже маленьке навантаження»

Працівникам, яких попередили про скорочення, запропонували роботу в Чернігові та районах.

Якщо пункт екстреної медичної допомоги у Макошиному закриють, «швидкі» з інших населених пунктів не встигнуть доїхати до селища через погані дороги, каже виконуючий обов’язки старости Роман Коваленко.

«Держава прийняла рішення, що на 10 тисяч жителів одна швидка медична допомога і доїжджати – за 20 хвилин можливість. Звичайно, що так по карті подивишся, так 12 кілометрів Макошине, але треба аналізувати глибше. У нас дорога обласного значення Макошине-Мена. Капітального ремонту потребує і особливо взимку, коли треба її почистити підсипати, то звичайно, що по карті думається, що 12 кілометрів одна швидкість, але взимку, ще й на не підсипаній дорозі, зовсім інша. А людина чекає»

Роман Коваленко каже, на зборах жителі селища написали колективне звернення до чиновників. Зібрали 533 підписи, щоб залишити пункт «швидкої». Голова Менської ОТГ Геннадій Примаков каже, з 1 квітня обидва пункти – в Макошиному та Бірківці, фінансуватиме бюджет громади. Утримання коштуватиме півтора мільйона гривень. Це близько відсотка бюджету громади

Top