Панорама

У Чернігові збільшиться тариф на окремі послуги з поводження з побутовими відходами. Таке рішення ухвалив виконком міської ради 28 травня.  Інформація про це розміщена на офіційному сайті муніципалітету.  Рішення набере чинності з 1 липня 2019 року.

Причини: здорожчання електроенергії та енергоносіїв, паливно-мастильних матеріалів, збільшення зарплат працівників.   Також збільшуються ціни на запчастини, деталі, вузли та агрегати до автотранспорту і спецтехніки підприємства. А більшість сміттєвозів відпрацювали по 5 і більше термінів експлуатації. 

Через те, що тарифи на послуги менші, ніж фактичні витрати підприємства, АТП-2528 за 1 квартал 2019 року отримало збитки на рівні 900 тис грн.

Відповідно до сьогоднішнього рішення виконкому, вартість вивезення 1 кубічного метра сміття становитиме: 74,82 грн для населення, 84,54 грн для бюджетних організацій та 110,7 для інших споживачів.

Розрахункова норма накопичення сміття мешканцем багатоповерхівки – 2,075 м3 на рік. Окрім того, у складі тарифу залишається плата за знешкодження відходів, тобто послуги полігону твердих побутових відходів – 3,24 грн, а також 1,88 грн за вивіз та утилізацію великогабаритного сміття з однієї людини.

Сумарно платіж за вивезення сміття на місяць з людини, яка живе в багатоповерхівці, становитиме 18,05 грн, з мешканця приватного сектору – 19,06 грн.

За розрахунками, наданими КП «АТП-2528», тариф на вивезення сміття у Чернігові навіть після підвищення буде нижче середнього по містах України

Top