Панорама

Щорічно Державна екологічна інспекція у Чернігівській області проводить операцію «Первоцвіт» з метою охорони  ранньоквітучих рослин, а також тих, які перебувають під загрозою зникнення та занесені до Червоної книги України.  

Непоправних втрат завдає масовий збір первоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, цикламена та крокусу. А деякі громадяни відкрито  ігнорують закон, позбавляючи своїх дітей і онуків можливостей бачити цю красу в майбутньому.          

За незаконне придбання та збут квітів, занесених до Червоної Книги, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів  рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

За один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги  передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: підсніжники від 49  до 62 грн. у залежності від виду, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн. шафрани (крокуси), сон трава –  від 37 до 62 грн у залежності від виду.

Якщо ви стали свідком незаконного збору, продажу чи транспортування весняних квітів, будь-ласка, повідомте про це Держекоінспекцію у Чернігівській області за номером (0462)65-13-62 або (0462)66-44-59

Top