Панорама

«У 1982 р. на території приватних садиб по вул. Сіверянська, 16-18/2. Г.О. Кузнецов відкрив рештки зруйнованого храму. Пам’ятку досліджували Л.М. Большаков та В.П. Коваленко у 1983–1984 рр.

Як з’ясувалось, колись це була невелика (завдовжки 17,5 м; завширшки 9,9 м) трьохапсидна чотиристовпна церква. Від неї до сьогодення дійшли лише окремі ділянки фундаментів, нижніх рядів мурування стін та мостіння підлоги з керамічних різнокольорових плиток.

За результатами розкопок було з’ясовано, що храм збудували наприкінці ХІІ – на початку ХІІІ ст.», — пише на сторінці facebook Олена Черненко, кандидатка історичних наук, йдеться на офіційному сайті заповідника “Чернігів стародавній”.  

«Через неуважне прочитання “Опису Чернігівської Єпархії” науковці спочатку вирішили, що церква по вул. Сіверянській – собор Сіверянського монастиря. Насправді в “Описі” йдеться про монастир у Новгороді-Сіверському, Сіверянський монастир у Чернігові ніколи не існував.

Про справжню історію відкритого у 80-х рр. ХХ ст. храму донині нічого не відомо. Його розташування поза межами давньої міської фортифікації дійсно дозволяє припустити зв’язок із заміським монастирем, однак це могла бути і церква у заміській князівській резиденції. Час руйнування споруди також не визначений. Зараз її рештки знаходяться під городами та садом приватних садиб на глибині 0,2–0,5 м від сучасної поверхні», – йдеться у повідомленні дослідниці

Top