Панорама

ВІДТЕПЕР КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ МОЖЕ ВДОМА, НЕ ВІДХОДЯЧИ ВІД КОМП’ЮТЕРА, ДІЗНАТИСЯ, ЧИ ПРИЗНАЧЕНА НА ЙОГО РОДИНУ СУБСИДІЯ І В ЯКОМУ РОЗМІРІ. ЗРОБИТИ ЦЕ МОЖНА ЗАВДЯКИ НОВОМУ ЄДИНОМУ ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРУ СУБСИДІЙ, ЯКИЙ СТВОРЮВАЛИ БЛИЗЬКО ПІВРОКУ. ТАКОЖ ВІН МАЄ СПРОСТИТИ БАГАТО ПРОЦЕДУР, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ СУБСИДІЯМИ.

У реєстрі можна перевірити наявність субсидії за будь-якою адресою в Україні. При цьому особистих даних на сайті немає, тільки інформація про нараховану допомогу.

Від початку створення електронного реєстру було виявлено двадцять тисяч фальшивих одержувачів субсидій.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева: «Коли ми побудували базу в єдину, знайшли понад 20 тисяч громадян, які отримували подвійну субсидію. Із цих 20 тисяч громадян 90% отримували субсидію на міжобласному рівні», – сказав він.

Із початком роботи державного реєстру субсидій подібне унеможливиться, оскільки «система одразу викидає двійників, і ми реально бачимо, хто намагається отримати зайве».

Як зазначив міністр, нечесні одержувачі отримували субсидії за кількома місцями реєстрації. Він також додав, що понад половина громадян, які мають право на субсидії, уже звернулася за їх отриманням: «Стратегічно ми йдемо до монетизації. Ми її розглядаємо як поетапний процес протягом 2019 року».

РОЗМІР СУБСИДІЙ ЗМЕНШИВСЯ ВЧЕТВЕРО

За даними Держстату, від початку 2018 року субсидії були призначені 2 млн 667 тис. домогосподарств, що на 54,9% менше, ніж за аналогічний період 2017 року. Загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних послуг в Україні, у січні-липні 2018 року склала 734 млн грн, що в 4,2 разу (або на 2,3 млрд грн) нижче показника січня-липня 2017 року.

Також середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату житлокомпослуг на одну сім’ю в липні цього року скоротився на 28,8% порівняно з липнем 2017 року і склав 103,9 грн. У той же час у липні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримували 2 млн 182,6 тис. домогосподарств, що на 35,6% більше, ніж у червні

Top