Панорама

Одна з найактивніших депутатських громадських приймалень в Україні, опрацьовано понад 7 тисяч звернень лише за три роки. Усе це — про роботу приймальні Сергія Березенка. Одначе найкращою ілюстрацією ефективності є не цифри, а конкретна допомога конкретним людям. Цього літа на Магістратську, 19 А звернулися батьки колективу танцю «Веснянка» при 31-й чернігівській гімназії.

Чернігівці виграли поїздку на відпочинок до літнього табору «Молода гвардія» в Одесі. Єдина вимога організаторів – батьки мали б виплатити певну частку грошей за пільгові путівки. Але після того, як батьки сплатили кошти, у відповідь отримали дуже дивного листа з вимогою доплатити ще.

Матусі Тамара Кривущенко і Людмила Сергієнко зауважують: «У листі було вказано, що нам ще треба доплатити додатково 500 гривень. Мовляв, ці кошти не були враховані, і начебто збільшилася кількість дітей, тому вони просять іще й проплатити 27 путівок для дітей із Донецької області. Ми розуміємо – там дуже важке становище, і є чимало людей, які опікуються донецькими дітьми, а нашими тоді ніхто не займається? І наші діти повинні фінансувати відпочинок тих дітей?»

Батьки гордо розповідають про досягнення ансамблю – чверть століття успішної історії, участь у всіх відомих міських заходах, співпраця із закордонними громадськими організаціями. Саме «Веснянка» представляла Україну в травні цього року на турецькому міжнародному хореографічному фестивалі в м. Гіресун. Бренд колективу вже досить відомий у Європі, завдяки чому «Веснянка» регулярно отримує запрошення на участь у різноманітних заходах: їх із задоволенням чекають у грузинському Батумі й турецькому Ізмірі. Єдине, що стримує творчі плани юних танцюристів, – брак фінансування. Адже всі ці подорожі – це навантаження на батьківські гаманці, бо квитки практично завжди оплачує саме українська сторона, інколи лише переліт може коштувати пару сотень євро на дитину.

Сергій Березенко тоді коментував: як танцюють чернігівські «веснянки», бачив сам – колектив брав участь у танцювальній програмі до відкриття оновленого Березового гаю.

«Допомогти таким дітям – це мій обов’язок як громадського діяча і як батька, – наголошує він. – Я розумію, які то видатки на творчу дитину: костюми, документи, квитки, заняття… Це все важко й дорого. Тому беру питання з відпочинком в Одесі під свій контроль. Будемо його вирішувати».

І вирішив. За підтримки народного депутата були знайдені необхідні кошти, задіяні всі важелі впливу, і літо-2018 чернігівські танцюристи провели в Одесі. За ініціативи Сергія Березенка діти мали змогу відвідати Український дитячий центр «Молода гвардія», гідно виступити й оздоровитися. Звідти вони надіслали чимало яскравих фото.

«Ну, а ми, їхні шанувальники, у свою чергу чекаємо на нові успіхи чернігівських «веснянок», – резюмував Сергій Березенко.

Top