Панорама

Ті, хто подавав на субсидію минулого опалювального сезону й заощадив кошти на опаленні газом чи електроенергією, можуть у довільній формі написати заяву про монетизацію субсидії. Тобто людям повертатимуть грошима залишки невикористаної субсидії.

Заяви прийматимуть до 1 листопада, а кошти виплатять у листопаді-грудні цього року.

Монетизації підлягають заощаджені 150 кіловат електроенергії для опалення або 100 кубометрів газу. Це стосується лише мешканців приватних будинків і квартир у новобудовах, де встановлені котли на опалення.

Тим, чиї оселі підключені до центрального теплопостачання, монетизація поки що «не світить».

Сума монетизації для всіх різна: максимально можна отримати 700 гривень за газ і 135 гривень за електроенергію. Якщо економія споживача більша ніж 700 гривень, то отримує він 700. Якщо менше від 700, то розраховують відповідно до залишку.

Тобто якщо людина зекономила 2000 гривень, то вона отримає 700, а решта повертається в бюджет. Якщо ж 500 гривень – то 500 і віддають.

Для отримання зекономленої суми субсидії необхідно було від 1 липня до 1 вересня (продовжили до 1 листопада) подати заяву до місцевого управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата. Також потрібно вказати в документах уже відкритий рахунок у будь-якому банку. Отримати кошти можна і в поштовому відділенні.

Наступного року субсидії видаватимуть за новим механізмом. Її видаватимуть грошима, а отже, тепер не буде так званої знижки в квитанціях на оплату, а кошти просто видаватимуть людині на руки.

Із 1 січня під нововведення потраплять нові отримувачі субсидій (хто заново написав заяви), із 1 травня – усі субсидіанти на літній період, а з жовтня наступного року цей механізм поширять на всі домогосподарства.

У проекті Держбюджету на 2019 рік передбачено 55,1 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на надання субсидій. Таке рішення днями було ухвалене на засіданні міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо монетизації житлових субсидій. Зазначається, що проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачає субвенцію з Державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 55,1 млрд грн.

За результатами засідання робочої групи Міністерство фінансів і Міністерство соціальної політики повинні пропрацювати питання щодо розподілу передбаченої в проекті Державного бюджету на 2019 р. субвенції на:

– програму Міністерства соціальної політики для виплати пільг і субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі;

– субвенцію Міністерству фінансів для проведення розрахунків із постачальниками послуг за надані пільги та субсидії.

У той же час Мінрегіонбуд і Мінсоцполітики повинні розробити механізм забезпечення цільового використання коштів, отриманих споживачами у вигляді субсидій, а саме: перерахування таких коштів на особові рахунки громадян у банківських установах із можливістю використання їх тільки для оплати житлово-комунальних послуг. Наступним кроком повинна стати розробка відповідних нормативно-правових актів для введення першого етапу монетизації з 1 січня 2019 року

Top