Панорама

З 1 січня 2020 року у Чернігові діятимуть нові розцінки на навчання в закладах позашкільної мистецької освіти. Їх погодили на виконкомі  Чернігівської міської ради  16 жовтня. 

У місті працює чотири заклади позашкільної мистецької освіти: музична школа №1 ім.С.Вільконського, музична школа №2 ім.Є.Богословського, міська школа мистецтв, дитяча художня школа. Заняття для дітей тут проводяться комплексно, декілька днів на тиждень. 

Встановлення нових розмірів батьківської плати визначалося на основі проведеного моніторингу плати за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти по іншим містам України, повідомили у прес-службі міської ради.  Воно має  покращити фінансовий стан вищезгаданих закладів, частково покриє видатки, пов’язані з їх функціонуванням, що в свою чергу зменшить фінансове навантаження на міський бюджет. 

Відповідно до нового Положення розмір плати за навчання встановлюється на засадах диференційованого підходу залежно від престижності навчання за кожною групою музичних інструментів та за кожним напрямком навчання окремо, з урахуванням специфіки закладу.

Також встановлені пільги з плати за навчання окремим категоріям дітей. Від сплати 100% звільняються:

– діти інвалідів війни І, ІІ та ІІІ груп, діти військовослужбовців чи працівників правоохоронних органів, які загинули при виконанні службових обов’язків або стали інвалідами І чи ІІ груп; діти з інвалідністю; сироти; вихованці дитячих будинків; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з багатодітних сімей; з малозабезпечених сімей; діти загиблих або померлих учасників бойових дій ООС/АТО.

Звільняються від плати за навчання у розмірі 50%:

– діти батьків-постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії; діти інвалідів І та ІІ групи загального захворювання; діти учасників бойових дій ООС/АТО.

Top